Výtlkov na cestách je požehnane. Mesačne prídu na mestský úrad desiatky oznámení
Natrafiť v Trnave, či kdekoľvek na Slovensku, na cestný výtlk nie je žiaden problém. O stave trnavských alebo aj všeobecne slovenských ciest si nemusíme robiť žiadne ilúzie. Sú plné výtlkov, jám, dier. O tom ani nemá zmysel polemizovať.
Viacerých našich čitateľov zaujíma, ako treba postupovať v snahe o odstránenie cestného výtlku.
„Ak vodiči zaregistrujú na ceste poškodenie, môžu informáciu nahlásiť správcovi komunikácie. Ak ním je mesto Trnava, tak tieto podnety prijíma Odbor dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave. Oznámenie o výtlku je možné realizovať osobne priamo na úrade, telefonicky, e-mailom či poštou,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.
Vedúci odboru dopravy a komunálnych služieb Jozef Jakubec odhaduje, že takýchto podnetov prijímajú asi štyri desiatky mesačne. „Časť podnetov prichádza na základe interpelácií alebo oznámení poslancov mestského zastupiteľstva. Množstvo poznatkov o poškodených cestách dostávame aj od mestských policajtov, ktorí hliadkujú v uliciach. Informácie získavame aj priamo od občanov. Sme radi, ak nás verejnosť informuje. Prirodzene, nemôžeme okamžite vedieť o každom probléme, ktorý na cestách vznikne,“ zhrnul J. Jakubec.
Najviac výtlkov býva prirodzene po zime. S drobnými poškodeniami ciest sa však stretávame počas celého roka. „V niektorých prípadoch sa môže zdať, že mesto nereaguje okamžite. To sa stáva v prípadoch, kedy ľudia nahlásia výtlky v lokalite, kde pripravujeme väčšiu opravu alebo rekonštrukciu cesty. Pokiaľ ide o havarijný stav, situáciu samozrejme riešime hneď. Iné je to v prípadoch, kedy ide o poškodenie menšieho rozsahu a nevytvára nebezpečenstvo z hľadiska cestnej premávky alebo možného poškodenia auta,“ dodal Tomašovič.
Ulož ako PDF