Na Slávii možno vybudujú malý futbalový štadión. Má byť prechodným domovom Spartaka
Situáciu s absenciou riešenia náhradného domovského stánku futbalistov Spartaka Trnava počas výstavby nového Štadióna Antona Malatinského – City Arény by mohla vyriešiť iniciatíva slovenského výrobcu sedadiel pre športoviská.
Zástupcovia spoločnosti SEDASPORT oslovili predstaviteľov trnavského klubu s ponukou dodávky systému tribún a sedadiel, ktoré by mohli byť osadené na jednom z futbalových ihrísk v areáli Slávie.
Informáciu portálu trnava-live.sk potvrdil konateľ spoločnosti Pavol Švancara.
„Prezentovali sme klubu ponuku, ktorá by pomohla vyriešiť jeho situáciu s chýbajúcim domácim štadiónom. Nerád by som však zachádzal do detailov. Myslím si, že ide o zaujímavý návrh, ktorým sa budú predstavitelia Spartaka aj mesta Trnava zaoberať,“ skonštatoval šéf SEDASPORT-u.
Na jednom z futbalových ihrísk Slávie môže vyrásť malý futbalový štadión
Firma so sídlom v Myjave má bohaté skúsenosti s dodávkou sedadiel pre štadióny a disponuje prestížnymi referenciami. A nielen zo Slovenska.
SEDASPORT dodal okrem iného viac ako 50-tisíc sedadiel pre bundesligový klub Schalke 04, na štadióne 1.FC Kaiserslautern osadil 25-tisíc sedadiel, na známom motoristickom ovále Lausitzring rovnako v Nemecku inštalovali Slováci vyše 44-tisíc sedadiel.
Sedadlá z Myjavy nájdete aj na Tehelnom poli, v košickej Steel Aréne, na pražskom Strahove alebo v Liberci.
„Majiteľa klubu Vladimíra Poóra ponuka veľmi zaujala. Aj preto požiadal zástupcov spoločnosti o konkretizovanie ponuky v podobe možných termínov či rozpočtu. Klub plánuje vyvolať spoločné stretnutie zástupcov firmy, klubu a mesta Trnava, aby túto otázku prediskutovali na spoločnom rokovaní,“ uviedol PR a event manažér Spartaka Marek Ondrejka s dovetkom, že projekt je v súčasnosti len v akejsi zisťovacej fáze.
Podľa našich informácií SEDASPORT ponúkol Spartaku možnosť dodávky tribún a sedadiel s kapacitou 4000 miest s možnosťou prenájmu na obdobie, pokiaľ nebude dokončený nový štadión, alebo prenájom s následnou možnosťou odkúpenia celého projektu.
Tribúny s piatimi – či šiestimi radmi by boli osadené po celom obvode ihriska a kompletne zastrešené.
Má ísť o veľmi podobný projekt, ktorý momentálne realizujú v Senici.
Aktuálna snímka z výstavby projektu modernizácie senického štadióna a vizualizácia stavu po kompletnom dokončení
FOTO: FK Senica
Situáciou sa zaoberá aj mesto Trnava, ktoré je vlastníkom pozemkov v areáli trnavskej Slávie.
O návrhu bude rokovať aj mestská rada.
Okrem samotnej výstavby malého štadióna bude nutné vyriešiť aj množstvo ďalších technických otázok, ako je umiestnenie šatní, technických miestností, parkovanie fanúšikov, riešenie komunikačných prístupov a mnohé iné.
Spartak pôvodne plánoval hrávať počas prestavby a modernizácie trnavského štadióna v Senci, tento zámer však nevyšiel. Naposledy sa spomínala ako alternatíva domácich zápasov 90 kilomnetrov vzdialená Dubnica nad Váhom.
Ulož ako PDF