V historickom centre za Synagógou možno vznikne nový verejný priestor
Myšlienka vytvorenia nového spoločensko – oddychového priestoru za objektom Synagógy a prepojenia Haulíkovej ulice s pozemkami za Domom hudby Mikuláša Schneidera – Trnavského je po troch rokoch opäť aktuálna.
Prvou podmienkou je uvoľnenie prechodu a zabezpečenie prístupu do týchto priestorov vo forme zriadenia vecného bremena vo forme práva prechodu medzi vlastníkmi pozemkov, ktorými sú Trnavský samosprávny kraja a mesto Trnava.
Obe zainteresované strany sa už dohodli, zostáva dokončiť úradné postupy.
Aby mohla byť táto lokalita situovaná v dotyku historických objektov s jedinečnou atmosférou dostupná, vybudujú nový chodník. Po vyčistení pozemkov zrejme dôjde aj k inštalácii lavičiek a sadovým úpravám.
V súčasnosti uzavretý priestor za Synagógou možno ožije
Už v roku 2011 prezentovalo mesto snahu vytvoriť na opustených a nevyužívaných pozemkoch medzi Synagógou – centrom súčasného umenia, dvorom Domu hudby – Schneiderovým domom a Max Gallery – Malou synagógou nový priestor, ktorý by sa po dobudovaní mohol využívať okrem oddychu aj na malé umelecké formy ako sú výstavy, divadelné vystúpenia či menšie koncerty.
„Je možné, že sa investícia do úpravy pozemkov sa dostane v ďalšej aktualizácii do tohtoročného rozpočtu a zámer zrealizujeme ešte v tomto roku. Uvidíme,“ poznamenal viceprimátor Bystrík Stanko.
Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča v rámci komplexného riešenia tohto priestoru bude do budúcnosti vhodné uvažovať aj s vnútorným nádvorím historického obytného domu na rohu Haulíkovej ulice a Námestia sv. Mikuláša, ktorý je v majetku mesta.
Byty v objekte prenajíma TT-Komfort sociálne slabším vrstvám.
Ulož ako PDF