Mesto chystá revitalizáciu Parku Janka Kráľa. Trnavčania môžu vyjadriť názory a nápady v dotazníku
Mestský úrad v Trnave pripravuje komplexnú revitalizáciu Parku Janka Kráľa. Radnica zverejnila výzvu verejnosti, aby vyjadrili svoje názory, nápady, postrehy a pripomienky k pripravovanej obnove parku. Môžu tak urobiť online na internete, uvažuje sa aj s vydaním tlačených dotazníkov.
Pripomienky a nápady Trnavčanov majú slúžiť ako podklady pri vypracovaní zadania verejnej architektonickej súťaže, z ktorej vzídu jednotlivé návrhy revitalizácie.
„Naším cieľom je efektívne upraviť túto lokalitu tak, aby svojim návštevníkom poskytovala to, čo potrebujú a vyhľadávajú,“ uvádza trnavská radnica v tlačovej správe.
Dotazník je k dispozícii online na tejto adrese.
Jazierko v Parku Janka Kráľa
Ilustračné foto
Dotazník je anonymný, obsahuje 10 otázok a jeho vyplnenie zaberie menej ako päť minút. Odpovede je potrebné posielať do stredy 23. novembra 2016.
Spolu s online dotazníkom bude v najbližších dňoch do domácností vo vzdialenosti asi 300 m od línie parku popri ulici Bedřicha Smetanu distribuovaný dotazník v tlačenej forme.
Po jeho vyplnení ho bude možné odovzdať na jednom zo štyroch zberných miest – v OC MAX, u informátora na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, v ZŠ Kornela Mahra a Strednej odbornej škole obchodu a služieb.
Tlačené dotazníky je možné získať aj na Informáciách na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej 3 alebo u informátora na prízemí radnice na Hlavnej 1.
Výsledky prieskumu budú predstavené na verejnom stretnutí, ktorý sa uskutoční v utorok 29. novembra 2016 o 18.00 h v zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva na radnici.
Ulož ako PDFPark Janka Kráľa:
Park Janka Kráľa bol ako staničný park založený v 19. storočí v súvislosti s rozšírením mesta za mestské hradby. Prioritne mal plniť funkciu izolačného pásu medzi železnicou a mestskou štvrťou Špíglsál.
Ďalšie významné funkcie, ktoré park plní, sú mikroklimatická, sociálno-spoločenská a komunikačná.
Účinnosť parku na kvalitu ovzdušia je zabezpečená pokryvnosťou plochy parku korunami stromov okolo 70%.
Prekryv korún stromov v staršej časti tvorí hustý zápoj (nad 30%), kým v zrekonštruovanej časti je optimálny (do 30%), čo predstavuje optimálnu hustotu rozmiestnenia stromov, umožňujúcu striedanie presvetlených, trávnatých plôch so zapojenými.
V parku žije 52 druhov lesných stavovcov, z ktorých je 38 druhov vtákov – 32 hniezdiacich, 11 druhov cicavcov, dva druhy vzácnych obojživelníkov a jeden druh plazu.